Články a návody | E.V.P. - EVP (Electronic Voice Phenomena)
Internet: http://evp.help24.cz, E-mail: evp@help24.cz

Články

Zajímavé statistiky

V USA denně umírá přibližně 10 tisíc lidí. K většině úmrtí dochází v městském prostředí. Proto se obyvatelé metropole mohou setkat cca se 2 lidmi, kteří do večera zemřou.

V USA se denně vyskytne přibližně 774 zážitků blízkých smrti, kdy je osoba prohlášena za mrtvou a než je resuscitována, spatří oslepující bílé světlo.

Zdroj: North American Statistics Institute, National Center for Mortality Studies

Lovci duchů - technické vybavení profíků
Ghost FINDERS Skotsko je tým zkušených vyšetřovatelů paranormálních jevů. Cílem skupiny je vyšetřování pomocí vědeckých přístrojů, aby se pokusili zachytit důkazy o existenci duchů, jakož i vyšetření způsoby komunikace duchů. Ghost jsou dnes jedním z nejúspěšnějších týmů vyšetřování paranormálních jevů ve Velké Británii a vystupovali v mnoha televizních a rozhlasových inscenací. Mark Andrew Turner, zakladatel Ghost Skotska se zavázal svůj život vyšetřováním paranormálních jevů na plný úvazek. Mark také působí jako výkonný viceprezident Asociace UK pro výzkum EVP.
Duchové mrtvých
Bostonský psychiatr dr. Joseph Rank se několik let věnoval pozoruhodnému pacientovi, třiatřicetiletému Alfonsu Schumannovi, který k němu docházel na ambulantní terapii. V letech 1983 - 1993 se sešli nejméně sedmdesátkrát, což dokládá záznamy v lékařské katrotéce.
Klinická smrt: kladné i záporné zážitky
Cesta tunelem, setkání se zemřelými přáteli nebo panoramatický přehled života od dětství až po současnost. To jsou jen nejznámější, celkem pozitivní zážitky lidí, kteří prošli klinickou smrtí. Novodobé studie ale ukazují, že se lidé vrací i s negativními prožitky. Obklopeni byli chladem, nářkem, bizarními tvory a nejhůře pociťovali lhostejnost.
Telefonáty zesnulých
Podívejme se na různé zvuky "ze záhrobí", či zvuky "astrálních bytostí", jak je mnozí neználci nazývají. Takto jsou často prezentovány různé zvuky, pořízené za různých okolností, různými přístroji.
Nahrávání EVP - jak na to?
Navštivte stránky http://atransc.org/techniques.htm ... Pro překlad textů můžete použít Google Translator.
Je hřbitov v Noutonicích prokletý?
Na první pohled obyčejné „místo posledního odpočinku“. Ale obyčejné je prý pouze na první pohled. Vypráví se o něm hrůzné historky, na internetu o něm kolují neuvěřitelné hypotézy. Údajně zde straší! Jsou tato vyprávění moderním mýtem, anebo skutečně bloudí na hřbitově v Noutonicích u Prahy duše mrtvých, navždy uvězněné v nekonečných temnotách očistce?
Nabízí fenomén EVP opravdu hlasy mrtvých?
Chcete se na vlastní kůži přesvědčit o existenci údajného záhrobí? Chcete slyšet vzkazy od vašich mrtvých příbuzných nebo hlasy tvorů z jiného světa? Pokud je pravda, co říkají příznivci fenoménu EVP, nebudete potřebovat žádné magické procesy ani okultní znalosti. Stačí k tomu obyčejný rekordér, odvaha a trpělivost…
Zážitky během klinické smrti z vědeckého pohledu
Klinická smrt, čili NDE (z anglického near-death-experience) je velmi problematická a diskutabilní událost. Jedná se o zemření a následné znovuoživení. Tímto fenoménem a následnou možností dalšího posmrtného života se zabýval již nejeden odborník. Mezi ty nejznámější patří Raymond Moody a jeho dílo „Život po životě“ kde shromáždil tisíce příběhů.
Tajemství hradu Houska
Hrad stojí v Dubské pahorkatině, jihovýchodně od České Lípy, na místě, které nemá ze strategického hlediska žádný význam. Nenachází se poblíž žádné důležité stezky, nebyla hradem královským ani hraničním, krajina kolem byla naprosto pustá a bez dostupného zdroje vody. Proč tedy stavba vyrostla právě na tomto místě?

<< Předchozí 1 2 Následující >>

Powered by CuteNews

Návody

Pro zobrazení přehrávače si nainstalujte Flash Player a pokud je třeba, povolte ve svém prohlížeči JavaScript.

Tajemná místa v ČR:

 • Hrad Houska
  (50°29'27.43"N, 14°37'28.091"E)
 • Hrad Švihov
  (49°28'43.51"N, 13°17'2.561"E)
 • Pustevny
  (49°30'1.37"N, 18°14'57.998"E)
 • Hrad Lipnice
  (49°36'50.57"N, 15°24'45.51"E)
 • Zřícenina Pořešín
  (48°46'30.7"N, 14°30'39.429"E)
 • Hrad Karlštejn
  (49°56'21.701"N, 14°11'16.37"E)
 • Hrad Kokořín
  (50°26'25.6"N, 14°34'35.789"E)
 • Zřícenina hradu Trosky
  (50°30'58.05"N, 15°13'50.92"E)
 • Vyšehrad
  (50°3'52.521"N, 14°25'4.156"E)
 • Hora Krudum
  (50°8'15.359"N, 12°43'45.72"E)

Prográmky pro EVP:

 • Audacity [Freeware]
  (Nahrávání a úprava zvuků)
 • trakAxPC [Freeware]
  (Nahrávání a úprava zvuků)
 • Cool Edit Pro [Shareware]
  (Nahrávání a úprava zvuků)
 • EVP Assistant [Freeware]
  (Generátor šumu)
 • MP3Gain [Freeware]
  (Nastavení zvukové hladiny)
 • EVPMaker [Freeware]
  (Experimentální software)

Mohlo by vás zajímat:
(nejnovější články na serverech 21stoleti.cz, vlnka.net, vtm.cz a osel.cz)

Nelze načíst data ze zdroje (RSS):
http://www.vlnka.net/zahady/rss.php


 • Odkaz nenalezen :-(

Ikonka na vaše stránky

E.V.P. - hlasy mrtvých
zdrojový kód